Synology Virtualization | مجازی سازی با سینولوژی
synology,سینولوژی,Virtualization,مجازی سازی
ذخیره‌سازی برای هر کسب‌وکار پویا و مدرن یک چالش محسوب می‌شود. DSM جایگزینی مقرون به صرفه برای محیط‌های مجازی ارائه می‌کند که کارآمد است، دسترسی بالایی دارد، و جهت همگامی با رشد داده‌ها در آینده بهینه‌سازی شده‌ است. راه‌حلهای Synology iSCSI با ترکیب یک رابط کاربری ساده با ویژگیهای انعطاف‌پذیر به پاسخگویی به چالشهای مراکز داده‌ها مجازی به شما کمک می‌کنند.
   

iSCSI و مجازی‌سازی

ذخیره‌سازی برای هر کسب‌وکار پویا و مدرن یک چالش محسوب می‌شود. DSM جایگزینی مقرون به صرفه برای محیط‌های مجازی ارائه می‌کند که کارآمد است، دسترسی بالایی دارد، و جهت همگامی با رشد داده‌ها در آینده بهینه‌سازی شده‌ است. راه‌حلهای Synology iSCSI با ترکیب یک رابط کاربری ساده با ویژگیهای انعطاف‌پذیر به پاسخگویی به چالشهای مراکز داده‌ها مجازی به شما کمک می‌کنند.

مدیریت کارآمد

زیرساخت شبکه خود را ارتقاء دهید

ویژگیهای متفاوت مانند مدیریت LUN، کنترل جهانی، تنظیم iSCSI یا بهینه‌سازی فضای درایو به آسانی از طریق رابط کاربری حسی DMS امکان‌پذیر هستند. به علاوه، iSCSI یک پروتکل آی‌پی-محور است؛ یعنی احتیاجی به زیرساخت گسترده کانال فیبری وجود ندارد. برای عملکرد مضاعف، تمام این ویژگیها امکان بهره‌بری از فناوریهای ذخیره‌سازی SSD را دارا هستند.

Thin provisioning

Thin provisioning، عمل استفاده از فناوری مجازی‌سازی به منظور ارائه تخصیص آنی فضای ذخیره‌سازی و قابلیت تجاوز تقاضا بر عرضه جهت بیشینه‌سازی بهره‌وری از فضای ذخیره‌سازی محسوب می‌شود. تخصیص آنی بلوکهای داده‌ها یعنی فضای ذخیره‌سازی تنها در زمان ایجاد فیزیکی داده‌ها مصرف می‌شود. Synology NAS از Thin provisioning با تخصیص آنی و تجاوز تقاضا بر عرضه را پشتیبانی می‌کند که به تقویت کارایی ذخیره‌سازی شما کمک می‌کند.


LUN Clone

LUN Cloneهای Synology امکان ایجاد تقریبا آنی کپی‌های مجازی از یک LUN را با یک کلیک ساده فراهم می‌کند. این امر برای مهندسین سیستم، بهره‌وری بسیار بیشتر و استفاده با پیچیدگی کمتر در هنگام عملیاتها در سراسر سیستم را فراهم می‌کند، در حالی که مهندسین را قادر به آماده‌سازی سریع محیط‌های تولید یا توسعه می‌سازد. LUN Clone همچنین تنها بخشی از فضای ذخیره‌سازی را در زمان ایجاد اشغال می‌کند.


ابزارهای قدرتمند

Storage Manager ایجاد، حذف و ویرایش کردن LUNها و اهداف iSCSI را تسهیل می‌کند. با رابطی که کار با آن آسان است، تغییر دادن تنظیمات تنها چند کلیک با کامل شدن فاصله دارند. شما همچنین می‌تونید داده‌ها LUN و اهداف را در یک جا مرور و مشاهده کنید.

حفاظت از داده‌ها و دوام کسب وکار

آن‌لاین و در دسترس نگه‌ داشتن داده‌ها برای برنامه‌ها

گزینه‌های متفاوت دسترسی بالا و دوام کسب وکار امکان تحمل چندین شکست هم‌زمان را برای کسب وکار شما فراهم می‌کند، در حالی که داده‌ها را آن‌لاین و در دسترس برنامه‌ها نگه می‌دارد. این راه‌حلها، ذخیره‌سازی عاری از نگرانی برای مراکز داده‌های شما را جهت ارضای هدف زمانی بازیابی (RTO) و هدف نقطه‌ای بازیابی (RPO) مورد نیاز فراهم می‌کند. DSM با حذف زمان از کار افتادگی، دسترسی کلی به زیرساخت شما را ارائه و امکان پاسخگویی سریع به چالش‌های برنامه‌ریزی‌نشده را فراهم می‌کند.

تصاویر لحظه‌ای سازگار با برنامه LUN

تصاویر لحظه‌ای Synology LUN امکان ایجاد 256 تصویر لحظه‌ای به ازای هر LUN را با استفاده از فناوری نقطه‌در‌زمان بدون هیچ تاثیری بر عملکرد سیستم برای شما فراهم می‌کند. امکان زمان‌بندی مطلوب شما برای تصاویر لحظه‌ای بدون تاثیرگذاری بر عملکرد، جهت اطمینان از در دسترس بودن همه چیز در زمان نیاز، وجود دارد. این به آن معناست که بکاپ LUN قابلیت اجرای سریع و اغلب، کاهش RPO شما را داراست. به علاوه، آنها بازیابی سریع را برای یک RTO بهینه امکان‌پذیر می‌کنند.


بکاپ LUN

بکاپ‌گیری سنتی یک LUN از یک دستگاه ذخیره‌سازی به یک دستگاه دیگر بخش زیادی از منابع محاسباتی سرور شما را اشغال می‌کرد. DiskStation به عنوان یک سرور ذخیره‌سازی قوی و کارآمد امکان اجرای وظیفه بکاپ‌گیری در سطح ذخیره‌سازی را فراهم می‌کند – بدون هیچ هزینه زیرساختی اضافی، امکان محافظت از داده‌ها ارزشمند را چه در محل و چه از راه دور فراهم می‌کند.


سیاست نگه‌داری تصویر لحظه‌ای iSCSI LUN

تصاویر لحظه‌ای از اهمیت بسیاری برای اهداف بازیابی برخوردارند، ولی در طی زمان حجم بسیار زیادی بر روی درایوهای ابتدایی داده‌ها را اشغال می‌کنند. . با سیاست جدید نگه‌داری، تنظیم دقیق استراتژی تصاویر لحظه‌ای و حذف هوشمندانه تصاویر قدیمی‌تر جهت نگه‌داری مرتبط‌ترین تصاویر لحظه‌ای ذخیره‌شده امکان‌پذیر است. برای مثال، می‌توانید تصمیم به نگه‌داری حداکثر یک تصویر لحظه‌ای در هر پنج دقیقه برای داده‌ها روز بگیرید، سپس برای سوابق قدیمی‌تر، تنها یکی به ازای هر روز را نگه دارید. و پس از آن، برای اهداف بایگانی، تنها تصاویر لحظه‌ای ماهانه در فضای ذخیره‌سازی کاهش‌یافته ذخیره‌ خواهند شد.


دسترسی بالای Synology (SHA)

SHA راه‌حلی مقرون به صرفه، با راه‌اندازی آسان و قدرتمند جهت تضمین دوام کسب‌وکار است. شما می‌توانید با اتصال دو DiskStation به یکدیگر، تضمین کنید که داده‌ها و خدمات، در صورت خرابی یک سرور، همیشه برای تمام کاربران شما در دسترس هستند.


Snapshot Manager برای ویندوز و VMware

ثبات داده‌ها یکی از چالشهایی است که مدیران فناوری داده‌ها در حین عملیات‌های روزانه با آن روبه‌رو می‌شوند. Synology Snapshot Manager ویژگی تصویر لحظه‌ای سازگار با برنامه‌ای را جهت حفظ ثبات داده‌ها ارائه می‌کند. مدیران فناوری داده‌ها با ارائه پشتیبانی بهتر تحت محیط VMware، vSphere یا ویندوز می‌توانند انتظار وضعیت تضمین‌شده ماشین مجازی و ثبات داده‌ها در بالاترین شکل خود را داشته باشند. یک تصویر لحظه‌ای سازگار با برنامه تنها زمانی روی می‌دهد که سرور عملیاتهای در حال انجام را به ذخیره‌سازی سرد انتقال داده و وارد وضعیت سکون شود. تمام محتوا وارد شده و در نتیجه، باثبات باقی می‌مانند.

آماده محیط مجازی

از جدیدترین نوآوریها در نرم‌افزار مجازی بهره ببرید

ذخیره‌سازی Synology iSCSI کاملا از راه‌حلهای مجازی‌سازی جهان، مانند VMware، ویندوز و Citrix، پشتیبانی می‌کند. به علاوه، Synology سازگاری‌ پیشرفته جهت آزادسازی مجموعه‌ای کاملا جدید از امکانات با نرم‌افزار مجازی‌سازی را توسعه می‌دهد.

یکپارچه‌سازی پیشرفته VMware

Synology دارای گواهی رسمی پشتیبانی از VMware، vSphere 5 و VAAI (iSCSI و NFS) است. پشتیبانی کامل iSCSI VAAI شامل قفل کردن به کمک سخت‌افزار (ATS)، Block Zero، کپی کردن کامل و Thin Provisioning می‌شود، در حالی که VAAI NAS امکان Full Clone و Reserved Space را فراهم می‌کند. موارد زیر در زمان استفاده از DiskStation و RackStation های Synology در کسب‌وکارها به دست می‌آیند:

  • عملکرد عملیاتی سریع‌تر ماشین‌های مجازی با چرخه‌های تخلیه از ESXi در مجموعه ذخیره‌سازی حاصل می‌شود.
  • بهره‌وری مؤثرتر مجموعه‌های ذخیره‌سازی توسط ماشین‌های مجازی با پشتیبانی از VAAI.
  • انعطاف‌پذیری بهتر در زمان استفاده و انتقال ماشین‌های مجازی.
  • عملکرد ذخیره‌سازی و کارایی ذخیره‌سازی بالاتر با سیستم فایل VMFS-5.
  • دسترسی روان‌تر و کارایی مدیریت با اتوماسیون تعادل بار در Storage vMotion.

موارد کلیدی زیر جهت نمایش نحوه ارتقاء عملکرد توسط پشتیبانی VAAI در عمل به کار می‌روند:

  • قفل کردن به کمک سخت‌افزار: ایجاد چندین ماشین مجازی با سرعت 9 برابر بیشتر نسبت به فعال بودن ATS.
  • Block Zeroing: ایجاد یک ماشین مجازی با پشتیبانی نوشتن یکسان تقریبا 140 برابر سریع‌تر نسبت به یک سیستم غیر VAAI LUN است.
  • کپی کردن کامل: کپی کردن یک ماشین مجازی در یک سیستم VAAI LUN 34 برابر سریع‌تر از یک سیستم غیر VAAI LUN است.

یکپارچه‌سازی ویندوز ODX

این فناوری پیشرفته، واسطه‌ها را از میان برداشته و امکان تخلیه انتقال داده‌ها سرور ویندوز به DiskStation را بدون نیاز به انتقال داده‌ها شما به سرور میزبان فراهم می‌کند. با استفاده از ODX، سرعت کار با داده‌ها به شدت افزایش می‌یابد، و به دلیل اینکه انتقال داده‌ها تخلیه شده است؛ استفاده CPU در سرور میزبان و بهره‌وری پهنای باند شبکه به حداقل میزان خود کاهش می‌یابد که امکان انجام وظایف مهم‌تر را به سرور می‌دهد.

سازگاری

Model VMware vSphere Microsoft Hyper-V Citrix XenServer
vSphere 5.X & VAAI vSphere 4.X 2012 R2 2012 2008
XS+ series
RS18016xs+ V V V V
RC18015xs+ V V V V
RS3614xs+ V V V V
RS10613xs+ V V V V
RS3413xs+ V V V V
XS series
RS3614(RP)xs V V V V
RS3412(RP)xs V V V V
DS3615xs V V V V
DS3612xs V V V V
DS2015xs V V V V
Plus series
RS2416(RP)+ V V V V
RS2414(RP)+ V V V
RS815(RP)+ V V V V
RS814(RP)+ V V V V
RS812(RP)+ V V V V V
DS2415+ V V V V
DS2413+ V V V V
DS1815+ V V V V
DS1813+ V V V
DS1515+ V V V V
DS1513+ V V V
DS713+ V V V V V
DS415+ V V V V
DS412+ V V V V V
Value series
RS212 V V V