Synology Data Backup | پشتیبان گیری از داده ها با سینولوژی
synology,سینولوژی,Data Backup,پشتیبان گیری از داده ها
از دست دادن داده‌ها، صرف نظر از اینکه از چه دستگاه ذخیره‌سازی استفاده می‌کنید، خطری واقعی است. فایلهای مهم – مانند عکسهای عروسی شما یا اسناد بسیار مهم کاری – لایق یک استراتژی بکاپ عالی جهت محافظت در مقابل خرابی‌های غیر منتظره سخت‌افزاری، فجایع طبیعی یا حذف تصادفی هستند. به DSM اجازه دهید با راه‌حلهای قوی و انعطاف‌پذیر بکاپ‌گیری به شما کمک کند.
   

بکاپ داده‌ها

از دست دادن داده‌ها، صرف نظر از اینکه از چه دستگاه ذخیره‌سازی استفاده می‌کنید، خطری واقعی است. فایلهای مهم – مانند عکسهای عروسی شما یا اسناد بسیار مهم کاری – لایق یک استراتژی بکاپ عالی جهت محافظت در مقابل خرابی‌های غیر منتظره سخت‌افزاری، فجایع طبیعی یا حذف تصادفی هستند. به DSM اجازه دهید با راه‌حلهای قوی و انعطاف‌پذیر بکاپ‌گیری به شما کمک کند.

بکاپ کامپیوتر

برای کامپیوتر شخصی، مک و دستگاههای خارجی

Synology NAS با فضای ذخیره‌سازی قابل تغییر و گسترش انتخابی عالی برای بکاپ‌گیری هرگونه دستگاه است؛ کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز، مک یا دستگاه ذخیره‌سازی خارجی.

برای ویندوز

با استفاده از Cloud Station یا سایر برنامه‌های بکاپ‌گیری از همه چیز روی کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز خود – عکسها، موسیقی، اسناد – به صورت مستقیم روی Synology NAS بکاپ بگیرید.

برای مک

DSM شامل پشتیبانی آسان از Time Machine امکان بکاپ‌گیری و بازیابی آسان فایلها را برای کاربران سیستم عامل مک X فراهم می‌کند.

برای دستگاههای خارجی

کسانی که فایلهای بسیاری را در هارد درایوهای خارجی ذخیره کرده‌اند، می‌توانند به آسانی با استفاده از کابل یو‌اس‌بی به صورت مستقیم روی Synology NAS خود بکاپ تهیه کنند. *

*موجود فقط برای بعضی دستگاه ها

بکاپ و کپی

ابزارهای قوی برای تمام محیط‌ها

تهیه بکاپ از Synology NAS روی یک دستگاه دیگر یا در محلی خارجی همیشه ایده خوبی جهت حفظ امنیت داده‌ها در برابر حوادث غیر منتظره به شمار می‌رود. ویژگی بکاپ و کپی Synology شامل ابزارهای قوی جهت بکاپ‌گیری مستقیم روی سایر دستگاههای Synology یا هم‌زمان‌سازی مجدد سرورهای سازگار می‌شود.

بکاپ‌گیری روی سرورهای راه دور

به آسانی بکاپی از داده‌ها روی یک DiskStation دیگر در همان ساختمان یا در قاره‌ای دیگر تهیه کنید. این امر برای تجمیع گسترش داده‌ها در میان دفاتر متفاوت کارآمد است.

وظایف بکاپ‌گیری با قابلیت زمان‌بندی

بهترین استراتژی بکاپ‌گیری نیازمند کمترین تلاش است. می‌توانید وظایف بکاپ‌گیری را جهت اجرای اتوماتیک در زمانهای مشخص یا تکرار بر اساس زمان‌بندی مطلوب، زمان‌بندی کنید.

رمزگذاری و فشرده‌سازی

با فعال کردن رمزگذاری و فشرده‌سازی اختیاری 256-bit AES در زمان تهیه بکاپ داده‌ها روی سروری دیگر از داده‌ها محافظت کرده و کارایی را افزایش دهید.

بکاپ تنظیمات

می‌توانید از تنظیمات سیستم مانند حسابهای کاربری، پوشه‌های به اشتراک گذارده‌شده، به اشترام‌گذاری فایلها و سایر تنظیمات بکاپ تهیه کنید. در زمان انتقال حجیم سخت‌افزاری، به سادگی تنظیمات سیستمی بکاپ‌ گرفته‌شده را در دستگاه جدید خود بازیابی کنید.

هم‌زمان‌سازی پوشه‌های به اشتراک گذارده‌شده

پوشه‌های به اشتراک گذارده‌شده انتخابی را بین دو DiskStation هم‌زمان‌سازی کنید، بنابراین یک کپی از فایلها در هر دو سرور خواهید داشت. تغییرات به صورت اتوماتیک در هر دو نسخه در زمان ایجاد تغییر انجام می‌شوند.


به سرعت مرور کنید و فایلهای مجزا را بازگردانی کنید

از بکاپ‌گیری چندنسخه‌ای نهایت استفاده را برده و به توانایی بازیابی فایلها از نقطه‌ای پیشین در زمان دست پیدا کنید، در حالی که با ذخیره تنها بلوکهای داده‌‌ای که بین نسخه‌ها تغییر کرده‌اند، مصرف ذخیره‌سازی را به حداقل می‌رسانید. اگر به صورت تصادفی سند مهمی را تغییر داده یا حذف کردید، به سادگی به مرور نسخه‌های پیشین پرداخته و دقیقا فایلی را که مورد نظرتان است بازگردانی کنید.

فایلی را که می خواهید دقیقا انتخاب کرده و آن را کپی ، برگردانده و یا دانلود کنید

نسخه صحیح بکاپ را با استفاده از خط زمان دقیقا انتخاب کنید


با Smart Recycle بکاپها را چرخانده و در فضا صرفه‌جویی کنید

Smart Recycle می‌تواند در زمان اجرای بکاپ‌های زمان‌بندی‌شده داده‌ها، کنترل نسخه‌ها را با حذف خودکار نسخه‌های قدیمی‌تر و بی‌اهمیت تسهیل کند که زمان و زحمت شما را کاهش می‌دهد. در صورت اهمیت ویژه یک نسخه می‌توانید جهت جلوگیری از حذف خودکار، آن را قفل کنید.

  • زمانی که حداکثر محدودیت تمام می شود Smart recycle نسخه های قدیمی تر را پاک می کند ، اما بصورت هوشمندانه ترکیبی از بکاپ های روز و ماه گذشته و زودتر را نگه می دارد که بصورت بالقوه مصرف ذخیره ساز را کاهش می دهد درحالی که هم چنان انعطاف پذیری بالای خود را برای بازگرداندن بکاپ حفظ می کند.

بکاپ ابری

بکاپ غیر قابل نفوذ با یکپارچگی متنوع ابری

ذخیره‌سازی ابری نقشی ضروری در بسیاری از استراتژیهای بکاپ‌گیری خانگی و تجاری بازی می‌کند که امکان تقویت مقاومت در برابر فاجعه و کاهش ردپاهای سخت‌افزاری را برای کاربران فراهم می‌کند. داده‌ها روی Synology NAS شما قابلیت بکاپ‌‌گیری مستقیم روی خدمات ابری عمومی مانند Amazon S3، Amazon Glacier، Microsoft Azure، SFR و HiCloud را داراست. از مزایای خدمات ذخیره‌سازی ابری لذت ببرید – با ویژگیهای اتوماسیونی و قوی که از Synnology انتظار دارید.مرور، بازگردانی یک فایل و کپی در بکاپ Glacier

با هزینه‌های غیر ضروری ناشی از آپلود چندباره فایلها در Amazon Glacier و همچنین روزهایی که صرف بازگردانی یک آرشیو کامل تنها برای دسترسی به یک فایل صرف می‌شدند خداحافظی کنید. کپی فایل‌محور، پیش از آپلود یک وظیفه بکاپ، فایلهای یکسان را کنترل و حذف می‌کند که از هزینه شما و حجم اشغال‌شده می‌کاهد. به علاوه، ویژگی مرور امکان مشاهده هر آرشیو، دسترسی به یک فایل یا حذف فایلهایی که به آنها نیاز ندارید را بدون نیاز به بازگردانی آرشیو کامل برای شما فراهم می‌کند.

بکاپ iSCSI LUN

مدیریت تقویت‌شده در محیط‌های مجازی

هارد دیسکها مکررا برای دسترسی، تسهیل مدیریت و سرپرستی زیرساخت شبکه‌ای کامل به پارتیشنهای iSCI LUN تقسیم می‌شوند. شما می‌توانید مانند یک پوشه DiskStation، در محل یا از راه دور – بدون هزینه‌ها و خریدهای اضافی – از فایلها، سیستم‌های عامل و برنامه‌های ذخیره‌شده در یک LUN بکاپ تهیه کنید.


تصاویر لحظه‌ای قابل زمان‌بندی LUN

سریع‌ترین و کارآمدترین روش برای بکاپ‌گیری از ماشین‌های مجازی در Synology NAS ارتقاء یافتند. اکنون، تصاویر لحظه‌ای iSCSI LUN را می‌توان جهت اجرای خودکار در زمانهای از پیش تعیین‌شده زمان‌بندی کرد که امکان ایجاد تصاویر لحظه‌ای در هر روز یا هر ساعت و بازگردانی کامل سیستم شما به هر نقطه از زمان را با چند کلیک موس فراهم می‌کند.


سیاست نگه‌داری iSCSI LUN

تصاویر لحظه‌ای از اهمیت بسیاری برای اهداف بازیابی برخوردارند، ولی در طی زمان حجم بسیار زیادی بر روی درایوهای ابتدایی داده‌ها را اشغال می‌کنند. با سیاست جدید نگه‌داری، تنظیم دقیق استراتژی تصاویر لحظه‌ای و حذف هوشمندانه تصاویر قدیمی‌تر جهت نگه‌داری مرتبط‌ترین تصاویر لحظه‌ای ذخیره‌شده امکان‌پذیر است.